Водне поло в Україні    Наша адреса: waterpolo@i.ua

Майбутнє України,
бути в Європі !!!
VII Sergej Kharin Memory Cup – 2019 Версия для печати Отправить на e-mail
21.04.2019
u-17.jpgУ словацькому місті Новаки сьогодні, 21-го квітня, завершився традиційний, вже сьомий за ліком міжнародний турнір серед юнацьких команд U-17 – Меморіал Сергія Харіна, легендарного ватерполіста львівського «Динамо», вихованця відділення водного поло Львівського училища фізичної культури. У турнірі, що тривав три дні, з 19-го по 21-е квітня, змагалися вісім збірних команд, сформованих з гравців не старше 2002 року народження з семи країн – Грузії, Мальти, Німеччини, Румунії, Угорщини (гравці U-16), України та Словаччини, що була представлена двома колективами. Упродовж турніру кожна з восьми команд-учасниць зіграла по п’ять поєдинків – три на попередньому етапі змагань у групах та два на стадії плей-оф. Зазначимо, що для збірної України U-17, яку тренують львівські фахівці Віктор Момот та Євген Наумчик, турнір у Новаках став останньою перевіркою перед кваліфікаційним етапом першості Європи-2019.

У третій, заключний ігровий день, на відміну від двох попередніх, кожна з команд зіграла не по два, а по одному матчу – відбулися стокові поєдинки за сьоме і п’яте місця, а також «бронзовий» і «золотий» фінали, які й визначили позицію кожного з учасників у підсумковій класифікації.

Нагадаємо, збірна України усі чотири свої попередні матчі програла. Аналогічно у перші два дні зіграли й ватерполісти збірної Словаччини-В. Тож саме очний поєдинок двох найбільших невдах за сьоме місце відкривав програму сьогоднішнього, останнього ігрового дня VII Sergej Kharin Memory Cup – 2019. Команди виясняли, хто ж з них не лише буде останнім у підсумку триденної боротьби, а й хто саме так і не скуштує смак перемоги на турнірі.

Одразу скажемо, що гра була рівною упродовж трьох перших періодів. Зокрема, перші дві чверті завершилися з однаковим рахунком 3:2. Щоправда, стартову восьмихвилинку виграли господарі, а наступну – гості. Тож на екваторі протистояння на табло горіли рівні цифри – 5:5. Третій період також залишився за «синьо-жовтими», які зуміли довести до взяття суперника одну з своїх атак, а свої володіння підопічним Віктора Момота та Євгена Наумчика уподовж цього ігрового відтинку вдалося залишити у недоторканності. Перед заключною чвертю українці тим самим вигравали, але з перевагою тільки в один м’яч (6:5), а тому практично ніхто не сумнівався, що найцікавіше у цій грі ще попереду. І справді, у заключні вісім хвилин гра сподобалася, але тільки одній команді – збірній України. «Синьо-жовті» зуміли зіграти максимально ефективно як в атаці, так і в обороні, про що якнайкраще свідчать п’ять «сухих» м’ячів нашої команди. Тож у підсумку перемога збірної України з рахунком 11:5 (2:3, 3:2, 1:0, 5:0) і сьоме місце у турнірній таблиці. Додамо, що у складі «синьо-жовтих» м’ячі закинули: Нікіта Вдовіченко (06:01, 11:59), Дмитро Пантелеймонович (07:58, 19:51, 24:25), Віталій Степанюк (09:35, 29:55), Чінгіз Агаджанов (15:57), Річард Гедеш (27:34), Максим Горудко (30:44), Ігор Якубець (31:45). А по одному фолу заробили: Ігор Якубець, Дмитро Пантелеймонович, Григорій Онищенко та Володимир Булачек.