Budapest 2017 - FINA World Masters Championships |
05.08.2017 | |
Budapest 2017 - FINA World Masters ChampionshipsWater polo Schedule
×åìï³îíàò ñâ³òó ñåðåä âåòåðàí³â - ðîçêëàä òà ðåçóëüòàòè ³ãîð
07 aug. 17 Monday M30+ Field of Play "A" 8:00 1. WPC Kazan (RUS) - Belarus Master (BLR) 9-9 9:00 2. Bay Area Masters (USA) - Neptun VSC (HUN) 5-14 10:00 3. WC Somovi (SRB) - The Olympic Club (USA) 3-11 11:00 4. MAFC Masters (HUN) - St- Petersburg Masters (RUS) 14-10
M35+ Field of Play "B" 8:00 1. WPC Uzhgorod (UKR) - C.U.S.G.E.A.S. Milano A.S. DILETT (ITA) 19-6 (3-0, 4-1, 6-3, 6-2) 9:00 2. The Olympic Club (USA) - Hungarian Bull's Blood (HUN) 3-8 10:00 3. East Bay Masters Water Polo (USA) - SV Rheinhausen 1913 (GER) 7-11 Field of Play "F" 8:00 4. Jadran Veterani (MNE) - ESE 80 (HUN) 10-11 9:00 5. Masters water polo team Aquatiko (UKR) - Brasil-Masters Old Fellows (BRA) 7-6 (4-1, 0-1, 2-2, 1-2) 10:00 6. Sport Club Brenntag (ROU) - Real Canoe N.C. (ESP) 8-8
M40+ Field of Play "C" 15:00 1. Pampas (ARG) - Triangle Water Polo (USA) 9-10 19:00 2. Millennium (HUN) - Galatasaray Spor Klubu (TUR) 22-5 Field of Play "E" 8:00 3. Masters Rio Waterpolo Club (BRA) - Belarus Master (BLR) 9-8 9:00 4. OSC Senior (HUN) - Sport Club Brenntag (ROU) 11-14 10:00 5. Water polo club Dynamo Kyiv (UKR) - St-Petersburg Masters (RUS) 7-7 (2-2, 1-1, 1-0, 3-4) 11:00 6. Oázis Sport Club (HUN) – Darkside (USA) 7-9
M45+ Field of Play "A" 12:00 1. Tungsram SC (HUN) - Blue Thunder Masters (USA) 14-6 13:00 2. AMPA ECP 40 (BRA) - KVP H2O Piestany (SVK) 20-3 14:00 3. YBL- Octopus (HUN) - Baltic Masters (RUS) 8-5 15:00 4. SV Rheinhausen 1913 (GER) - Clubul Sporturilor nautice Imperial Sport (MDA) 7-13 Field of Play "D" 8:00 5. Polo Acuatioc Medellin Masculino (COL) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 11-11 9:00 6. Real Canoe N.C. (ESP) - Budai LTD (HUN) 16-5 10:00 7. St-Petersburg Masters (RUS) - Waterpolo Stadio (CHI) 11-7 11:00 8. Masters Water Polo Club Veteran 70 (CRO) - Helsingfors Simsällskap (FIN) 22-5
M50+ Field of Play "C" 11:00 1. Sunday Boys (HUN) - Polytechnic S&WP Club (GBR) 8-8 12:00 2. Scottsdale Water Polo (USA)- Master Old Fellows (BRA) 6-9 13:00 3. Masters Water Polo Club Stara Sava (CRO) – Pampas (ARG) 7-11 14:00 4. Dynamo Masters (RUS) - UWA City Beach Water Polo Club (AUS) 17-6 Field of Play "F" 11:00 5. Calgary Masters Water Polo Club (CAN) - Masters RIO Water Polo Club (BRA) 3-6 12:00 6. SV Rheinhausen 1913 (GER) - Bay Area Masters (USA) 4-6 13:00 7. The Olympic Club (USA) - Old Boys Prague (CZE) 16-8 14:00 8. Happy Hippos (HUN) - Water polo club Kyiv (UKR) 7-9 (3-2, 1-1, 3-3, 0-3)
M55+ Field of Play "B" 11:00 1. MC Walrus Budapest (HUN) - Helsingfors Simsällskap (FIN) 9-1 12:00 2. Santa Barbara Masters (USA) - Old Boys Prague (CZE) 12-4 Field of Play "C" 8:00 3. Perth Cockatoos (AUS) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 5-7 9:00 4. SV Cannstatt (GER) - Sunday Boys (HUN) 7-2 10:00 5. Masters RIO Water Polo Club (BRA) - St- Petersburg Masters (RUS) 12-10
M60+ Field of Play "A" 16:00 1. Calgary Masters Water Polo Club (CAN) - Santa Barbara Masters (USA) 2-14 17:00 2. Düsseldorfer SC 1898 (GER) - Perth Cockatoos (AUS) 9-4 Field of Play "E" 12:00 3. Pampas (ARG) - UWA City Beach Water Polo (AUS) 4-3 13:00 4. HZC de Robben (NED) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 9-5 14:00 5. SV Cannstatt (GER) - Blue Thunder Masters (USA) 8-11
M65+ Field of Play "B" 13:00 1. Old Mission Bay Water Polo Club (USA) - Helsingfors Simsällskap (FIN) 13-1 14:00 2. Perth Cockatoos (AUS) - SV Poseidon Hamburg (GER) 4-7 Field of Play "F" 15:00 3. A.S.DILETT.Bogliasco 1951 (ITA) - Santa Barbara Masters (USA) 6-4 16:00 4. Kalevi Ujumiskol (EST) - KVP H2O polo Piestany (SVK) 6-3
M70+ Field of Play "D" 15:00 1. Blue Thunder Masters (USA) - Perth Cockatoos (AUS) 7-8 16:00 2. H2Oldies (USA) - SV Cannstatt (GER) 5-9
08 aug.17 Tuesday M30+ Field of Play "C" 11:00 5. MAFC Masters (HUN) - The Olympic Club (USA) 8-14 (3-5, 2-4, 2-2, 1-3) 12:00 6. WC Somovi (SRB) - St- Petersburg Masters (RUS) 6-7 (2-2 ,0-1, 1-2, 3-2) 13:00 7. WPC Kazan (RUS) - Neptun VSC (HUN) 4-12 (0-5, 1-2, 2-1, 1-4) 14:00 8. Bay Area Masters (USA) - Belarus Master (BLR) 19-7 (4-2, 3-3, 7-1, 5-1)
M35+ Field of Play "A" 12:00 7. Masters Old Fellows (BRA) - ESE 80 (HUN) 4-7 (0-2, 1-1, 2-2, 1-2) 13:00 8. Masters water polo team Aquatiko (UKR) - Real Canoe N.C. (ESP) 8-6 (3-2, 1-1, 1-2, 3-1) 14:00 9. Jadran Veterani (MNE) - Sport Club Brenntag (ROU) 8-8 (2-1, 1-3, 1-1, 4-3) Field of Play "E" 14:00 10. Hungarian Bull's Blood (HUN) - C.U.S.G.E.A.S. Milano A.S. DILETT (ITA) 31-1 (10-0, 7-0, 6-1, 8-0) 15:00 11. The Olympic Club (USA) - SV Rheinhausen 1913 (GER) 9-8 (3-2, 4-2, 2-1, 0-3) 16:00 12. WPC Uzhgorod (UKR) - East Bay Masters Water Polo (USA) 7-8 (0-4, 1-2, 2-2, 4-0)
M40+ Field of Play "C" 15:00 8. Sport Club Brenntag (ROU) - Belarus Master (BLR) 16-6 (4-2, 3-2, 6-0, 3-2) 19:00 7. Millennium (HUN) - Pallanuoto Milano A.S.DILETT (ITA) Field of Play "D" 16:00 9. Masters Rio Waterpolo Club (BRA) - OSC Senior (HUN) 12-6 (6-1, 4-2, 2-2, 0-1) Field of Play "F" 12:00 10. Darkside (USA) - St-Petersburg Masters (RUS) 6-8 (1-3, 1-2, 3-2, 1-1) 13:00 11. Water polo club Dynamo Kyiv (UKR) - Oázis Sport Club (HUN) 5-11 (1-3, 3-4, 0-2, 1-2) 14:00 12. Pampas (ARG) - WC SOMOVI (SRB) 13-4 (2-1, 5-1, 2-1, 4-1)
M45+ Field of Play "B" 13:00 9. Clubul Sporturilor nautice Imperial Sport (MDA) - Baltic Masters (RUS) 9-9 (3-3, 3-2, 1-2, 2-2) 14:00 10. YBL- Octopus (HUN) - SV Rheinhausen 1913 (GER) 13-1 (5-0, 3-0, 3-1, 2-0) 15:00 11. Budai LTD (HUN) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 5-1 (2-4, 0-8, 2-5, 1-4) 16:00 12. Polo Acuatioc Medellin Masculino (COL) - Real Canoe N.C. (ESP) 8-5 (2-1, 2-1, 0-0, 4-3) Field of Play "F" 8:00 13. Helsingfors Simsällskap (FIN) - Waterpolo Stadio (CHI) 4-3 (1-0, 1-0, 1-3, 1-0) 9:00 14. St-Petersburg Masters (RUS) - Masters Water Polo Club Veteran 70 (CRO) 9-10 (2-2, 2-1, 2-3, 3-4) 10:00 15. KVP H2O Piestany (SVK) - Blue Thunder Masters (USA) 4-9 (0-3, 1-1, 1-1, 2-4) 11:00 16. Tungsram SC (HUN) - AMPA ECP 40 (BRA) 2-12 (1-3, 1-3, 0-3, 0-3)
M50+ Field of Play "A" 8:00 9. UWA City Beach Water Polo Club (AUS) – Pampas (ARG) 6-4 (3-1, 1-1, 1-1, 1-1) 9:00 10. Masters Water Polo Club Stara Sava (CRO) - Dynamo Masters (RUS) 6-20 (2-5, 2-5, 1-4, 1-6) 10:00 11. Bay Area Masters (USA) - Masters RIO Water Polo Club (BRA) 6-9 (1-1, 2-3, 2-1, 1-4) 11:00 12. Calgary Masters Water Polo Club (CAN) - SV Rheinhausen 1913 (GER) 2-11 (0-3, 1-4, 1-3, 0-1) Field of Play "E" 10:00 13. Water polo club Kyiv (UKR) - Old Boys Prague (CZE) 8-5 (5--1, 2-3, 1-1, 0-0) 11:00 14. The Olympic Club (USA) - Happy Hippos (HUN) 5-10 (1-3, 0-3, 3-2, 1-2) 12:00 15. Master Old Fellows (est. Sao Paulo) (BRA) - Polytechnic S&WP Club (GBR) 6-3 (3-0, 0-1, 2-1, 1-1) 13:00 16. Sunday Boys (HUN) - Scottsdale Water Polo (USA) 6-1 (2-0, 0-0, 2-0, 2-1)
M55+ Field of Play "D" 11:00 6. SV Cannstatt (GER) - St- Petersburg Masters (RUS) 11-4 (5-3, 0-0, 2-0, 4-1) 12:00 7. Sunday Boys (HUN) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 6-10 (1-3, 3-2, 2-3, 0-2) 13:00 8. Perth Cockatoos (AUS) - Masters RIO Water Polo (BRA) 5-6 (2-1, 1-0, 1-2, 1-3) 14:00 9. MC Walrus Budapest (HUN) - Old Boys Prague (CZE) 12-5 (0-1,4-2, 5-0, 3-2) 15:00 10. Attaboy's Club (CAN) - Santa Barbara Masters (USA) 0-14 (0-2, 0-4, 0-4, 0-4)
M60+ Field of Play "B" 8:00 6. HZC de Robben 55+/1 (NED) - Blue Thunder Masters (USA) 11-3 (2-0, 1-1, 5-2, 3-0) 9:00 7. A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) - UWA City Beach Water Polo (AUS) 5-3 (2-0, 2-1, 1-2, 0-0) 10:00 8. Pampas (ARG) - SV Cannstatt (GER) 11-4 (3-1, 2-0, 4-1, 2-2) 11:00 9. Calgary Masters Water Polo Club (CAN) - Perth Cockatoos (AUS) 6-5 (1-2, 0-1, 2-2, 3-0) 12:00 10. Veterans Association of water sports WP masters (UKR) - Düsseldorfer SC 1898 (GER) 6-6 (2-0, 2-1, 0-1, 2-4)
M65+ Field of Play "A" 15:00 5. KVP H2O polo Piestany (SVK) - Santa Barbara Masters (USA) 7-5 (1-2, 1-1, 3-0, 2-2) 16:00 6. A.S.DILETT.Bogliasco 1951 (ITA) - SV Cannstatt (GER) 4-4 (2-2, 1-0, 0-1, 1-1) M70+ Field of Play "E" 8:00 3. SV Cannstatt (GER) - Perth Cockatoos (AUS) 5-6 (1-1, 1-3, 3-1, 0-1) 9:00 4. Blue Thunder Masters (USA) - SV Poseidon Hamburg (GER) 5-3 (1-2, 1-1, 2-0, 1-0)
09 aug. 17 Wednesday M30+ Field of Play "B" 14:00 9. Belarus Master (BLR) - Neptun VSC (HUN) 3-8 (0-2, 1-1, 1-3, 1-2) 15:00 10. WPC Kazan (RUS) - Bay Area Masters (USA) 8-7 (3-2, 1-2, 1-2, 3-1) 16:00 11. The Olympic Club (USA) - St- Petersburg Masters (RUS) 14-3 (5-0, 3-2, 2-1, 4-0) 17:00 12. WC Somovi (SRB) - MAFC Masters (HUN) 5-9 (2-2, 1-1, 1-3, 1-3)
M35+ Field of Play "C" 8:00 13. Hungarian Bull's Blood (HUN) - SV Rheinhausen 1913 (GER) 8-4 (0-1, 3-1, 2-1, 3-1) 9:00 14. East Bay Masters Water Polo (USA) - C.U.S.G.E.A.S. Milano A.S. DILETT (ITA) 17-3 (5-1, 5-0, 5-0, 2-2) 10:00 15. WPC Uzhgorod (UKR) - The Olympic Club (USA) 5-16 (1-5, 1-4, 2-4, 1-3) Field of Play "F" 11:00 16. Masters Old Fellows-ECP/AMPA (BRA) - Real Canoe N.C. (ESP) 6-8 (1-3, 1-0, 2-3, 2-2) 12:00 17. Sport Club Brenntag (ROU) - ESE 80 (HUN) 8-9 (1-3, 5-2, 1-, 1-3) 13:00 18. Jadran Veterani (MNE) - Masters water polo team Aquatiko (UKR) 7-6 (2-3, 2-1, 1-2, 2-0)
M40+ Field of Play "A" 8:00 13. Masters Rio Waterpolo Club (BRA) - Sport Club Brenntag (ROU) 7-8 (2-1, 2-2, 1-2, 2-3) 9:00 14. OSC Senior (HUN) - Belarus Master (BLR) 7-11 (3-4, 1-0, 1-4, 2-3) 10:00 15. Water polo club Dynamo Kyiv (UKR) – Darkside (USA) 7-13 (1-3, 2-5, 3-2, 1-3) 11:00 16. Oázis Sport Club (HUN) - St-Petersburg Masters (RUS) 8-11 (2-1, 1-2, 1-4, 4-4) 12:00 17. WC SOMOVI (SRB) - Triangle Water Polo (USA) 3-7 (0-2, 1-1, 1-3, 1-1) 13:00 18. Pallanuoto Milano A.S.DILETT. (ITA) - Galatasaray Spor Klubu (TUR) 9-12 (3-3, 2-3, 2-2, 2-4)
M45+ Field of Play "C" 11:00 17. Polo Acuatioc Medellin Masculino (COL) - Budai LTD (HUN) 20-4 (3-1, 6-1, 6-1, 5-1) 12:00 18. Real Canoe N.C. (ESP) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 9-9 (3-3, 2-2, 2-2, 2-2) 13:00 19. St-Petersburg Masters (RUS) - Helsingfors Simsällskap (FIN) 9-2 14:00 20. Masters Water Polo Club Veteran 70 (CRO) - Waterpolo Stadio (CHI) 16-3 15:00 21. Tungsram SC (45+) - KVP H2O Piestany 9-3 16:00 22. AMPA ECP 40 (BRA) - Blue Thunder Masters (USA) 14-7 Field of Play "E" 8:00 23. YBL- Octopus (HUN) - Clubul Sporturilor nautice Imperial Sport (MDA) 14-8 (4-2, 3-2, 3-3, 4-1) 9:00 24. SV Rheinhausen 1913 (GER) - Baltic Masters (RUS) 8-18 (1-5, 0-5, 5-1, 2-7)
M50+ Field of Play "B" 8:00 17. Calgary Masters Water Polo Club (CAN) - Bay Area Masters (USA) 3-11 9:00 18. SV Rheinhausen 1913 (GER) - Masters RIO Water Polo Club (BRA) 5-11 10:00 19. The Olympic Club (USA) - Water polo club Kyiv (UKR) 6-5 11:00 20. Happy Hippos (HUN) - Old Boys Prague (CZE) 14-4 Field of Play "D" 8:00 21. Sunday Boys (HUN) - Master Old Fellows (est. Sao Paulo) (BRA) 7-8 9:00 22. Scottsdale Water Polo (USA) - Polytechnic S&WP Club (GBR) 4-5 10:00 23. Masters Water Polo Club Stara Sava (CRO) - UWA City Beach Water Polo Club (AUS) 9-5 11:00 24. Dynamo Masters (RUS) – Pampas (ARG) 21-4
M55+ Field of Play "A" 14:00 11. Helsingfors Simsällskap (FIN) - Old Boys Prague (CZE) 10-4 15:00 12. Attaboy's Club (CAN) - MC Walrus Budapest (HUN) 0-20 Field of Play "F" 8:00 13. Masters RIO Water Polo Club (BRA) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 5-7 9:00 14. Sunday Boys (HUN) - St- Petersburg Masters (RUS) 10-5 10:00 15. Perth Cockatoos (AUS) - SV Cannstatt (GER) 6-10 M60+ Field of Play "D" 12:00 11. Santa Barbara Masters (USA) - Perth Cockatoos (AUS) 15-3 13:00 12. Veterans Association of water sports WP masters (UKR) - Calgary Masters Water Polo Club (CAN) 4-6 (1-0, 1-2, 2-1, 0-3) 14:00 13. SV Cannstatt (GER) - UWA City Beach Water Polo (AUS) 6-4 15:00 14. A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) - Blue Thunder Masters (USA) 3-2 16:00 15. Pampas (ARG) - HZC de Robben 55+/1 (NED) 6-13
M65+ Field of Play "E" 13:00 7. Old Mission Bay Water Polo Club (USA) - SV Poseidon Hamburg (GER) 7-0 14:00 8. Perth Cockatoos (AUS) - Helsingfors Simsällskap (FIN) 12-2 15:00 9. Kalevi Ujumiskol (EST) - Santa Barbara Masters (USA) 9-5 16:00 10. SV Cannstatt (GER) - KVP H2O polo Piestany (SVK) 3-9
M70+ Field of Play "E" 16:00 5. SV Poseidon Hamburg (GER) - SV Cannstatt (GER) 3-9 17:00 6. H2Oldies (USA) - Perth Cockatoos (AUS) 3-7 10 aug. 17 Thursday M30+ Field of Play "C" 8:00 13. WPC Kazan (RUS) – St- Petersburg Masters (RUS) 10-9 Quarter-finals Group 1 9:00 14. MAFC Masters (HUN) – Bay Area Masters (USA) 13-8 Quarter-finals Group 3 10:00 15. Neptun VSC (HUN) – WC Somovi (SRB) 14-9 Quarter-finals Group 4 11:00 16. The Olympic Club (USA) – Belarus Master (BLR) 18-7 (2-0, 3-2, 6-3, 7-2) Quarter-finals Group 2
M35+ Field of Play "B" 8:00 19. Real Canoe N.C. (ESP) - ESE 80 (HUN) 6-6 9:00 20. Jadran Veterani (MNE) - Masters Old Fellows-ECP/AMPA (BRA) 10-5 10:00 21. Sport Club Brenntag (ROU) - Masters water polo team Aquatiko (UKR) 9-8 (2-2, 3-2, 4-3, 0-1) Field of Play "E" 13:00 22. SV Rheinhausen 1913 (GER) - C.U.S.G.E.A.S. Milano A.S. DILETT (ITA) 23-3 14:00 23. WPC Uzhgorod (UKR) - Hungarian Bull's Blood (HUN) 4-16 (1-5, 0-3, 2-5, 1-3) 15:00 24. East Bay Masters Water Polo (USA) - The Olympic Club (USA) 8-15
M40+ Field of Play "D" 11:00 19. OSC Senior (HUN) – Water polo club Dynamo Kyiv (UKR) 12-14 (3-5, 5-5, 2-1, 2-3) Final 13th-14th Pl. 12:00 20. Pampas (ARG) – Pallanuoto Milano A.S.DILETT. (ITA) 10-11 Round of 16 Group 6 13:00 21. WC SOMOVI (SRB) – Galatasaray Spor Klubu (TUR) 3-17 Round of 16 Group 8 14:00 22. Masters Rio Waterpolo Club (BRA) – Oázis Sport Club (HUN) 4-7 Round of 16 Group 2 15:00 23. Belarus Master (BLR) – Darkside (USA) 7-9 Round of 16 Group 4
M45+ Field of Play "F" 8:00 25. KVP H2O Piestany – SV Rheinhausen 1913 (GER) 2-5 Semifinals 13-16 9:00 26. Budai LTD (HUN) – Waterpolo Stadio (CHI) 5-21 Semifinals 13-16 10:00 27. Tungsram SC (HUN) – Clubul Sporturilor nautice Imperial Sport (MDA) 6-11 Round of 16
11:00 28. Blue Thunder
Masters (USA) – Baltic
Masters (RUS) 7-11 Round of 16 12:00 29. A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) – Helsingfors Simsällskap (FIN) 14-7 Round of 16 13:00 30. Real Canoe N.C. (ESP) – St-Petersburg Masters (RUS) 5-12 Round of 16
M50+ Field of Play "A" 11:00 25. Scottsdale Water Polo (USA) – UWA City Beach Water Polo Club (AUS) 7-2 Semifinals 13-16 Group 1 12:00 26. Calgary Masters Water Polo Club (CAN) – Old Boys Prague (CZE) 4-7 Semifinals 13-16 Group 2 13:00 27. Sunday Boys (HUN) – Masters Water Polo Club Stara Sava (CRO) 8-5 Round of 16 14:00 28. Polytechnic S&WP Club (GBR) – Pampas (ARG) 10-4 Round of 16 15:00 29. Bay Area Masters (USA) – The Olympic Club (USA) 3-5 Round of 16 16:00 30. SV Rheinhausen 1913 (GER) – Water polo club Kyiv (UKR) 7-14 (2-4, 2-3, 1-3, 2-4) Round of 16
M55+ Field of Play "D" 8:00 16. St- Petersburg Masters (RUS) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 3-9 9:00 17. Perth Cockatoos (AUS) - Sunday Boys (HUN) 4-15 10:00 18. Masters RIO Water Polo Club (BRA) - SV Cannstatt (GER) 6-10 Field of Play "F" 14:00 19. Attaboy's Club (CAN) - Helsingfors Simsällskap (FIN) 4-17 15:00 20. Santa Barbara Masters (USA) - MC Walrus Budapest (HUN) 5-8
M60+ Field of Play "E" 8:00 16. Blue Thunder Masters (USA) - UWA City Beach Water Polo (AUS) 9-4 9:00 17. Pampas (ARG) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 6-5 10:00 18. SV Cannstatt (GER) - HZC de Robben 55+/1 (NED) 2-13 11:00 19. Veterans Association of water sports WP masters (UKR) - Santa Barbara Masters (USA) 5-9 (1-4, 3-1, 0-3, 1-1) 12:00 20. Düsseldorfer SC 1898 (GER) - Calgary Masters Water Polo Club (CAN) 14-6
M65+ Field of Play "B" 14:00 11. Kalevi Ujumiskol (EST) - SV Cannstatt (GER) 6-2 15:00 12. A.S.DILETT.Bogliasco 1951 (ITA) - KVP H2O polo Piestany (SVK) 4-3
M70+ Field of Play "C" 12:00 7. H2Oldies - SV Poseidon Hamburg 3-4 13:00 8. Blue Thunder Masters - SV Cannstatt 5-5
11 aug. 17 Friday M30+ Field of Play "B" 10:00 17. St- Petersburg Masters (RUS) – Belarus Master (BLR) 7-9 Semifinals 5-8 11:00 18. Bay Area Masters (USA) – WC Somovi (SRB) 10-5 Semifinals 5-8 12:00 19. WPC Kazan (RUS) – The Olympic Club (USA) 5-11 Semi-finals 13:00 20. MAFC Masters (HUN) – Neptun VSC (HUN) 3-9 Semi-finals
M35+ Field of Play "D" 12:00 25. The Olympic Club (USA) - C.U.S.G.E.A.S. Milano A.S. DILETT (ITA) 18-4 13:00 26. East Bay Masters Water Polo (USA) - Hungarian Bull's Blood (35+)HUN 4-17 14:00 27. WPC Uzhgorod (UKR) - SV Rheinhausen 1913 (GER) 4-9 (1-1, 0-5, 2-1, 1-2) Field of Play "F" 8:00 28. Masters water polo team Aquatiko (UKR) - ESE 80 (HUN) 6-12 (3-4, 0-0, 1-3, 2-5) 9:00 29. Sport Club Brenntag (RomaniaOU) - Masters Old Fellows-ECP/AMPA (BRA) 9-5 10:00 30. Jadran Veterani (MNE) - Real Canoe N.C. (ESP) 10-5
M40+ Field of Play "C" 15:00 26. Triangle Water Polo (USA) – Oázis Sport Club (HUN) 8-16 Quarter-finals 19:00 27. Millennium (HUN) – Darkside (USA) Quarter-finals Field of Play "D" 8:00 24. Pampas (ARG) – Masters Rio Waterpolo Club (BRA) 7-16 Semifinals 9-12 9:00 25. WC SOMOVI (SRB) – Belarus Master (BLR) 4-12 Semifinals 9-12 10:00 28. Sport Club Brenntag (ROU) – Pallanuoto Milano A.S.DILETT. (ITA) 13-5 Quarter-finals 11:00 29. St-Petersburg Masters (RUS) – Galatasaray Spor Klubu (TUR) 13-8 Quarter-finals
M45+ Field of Play "D" 15:00 31. KVP H2O Piestany (SVK) – Budai LTD (HUN) 13-12 Final 15th-16th Pl. 16:00 32. SV Rheinhausen 1913 (GER) – Waterpolo Stadio (CHI) 4-10 Final 15th-16th Pl. 17:00 33. Tungsram SC (45+) – Helsingfors Simsällskap (FIN) Semifinals 9-12 Field of Play "F" 11:00 34. Blue Thunder Masters (USA) – Real Canoe N.C. (ESP) 8-12 Semifinals 9-12 12:00 35. AMPA ECP 40 (BRA) – A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 11-2 Quarter-finals 13:00 36. YBL- Octopus (HUN) – St-Petersburg Masters (RUS) 13-3 Quarter-finals 14:00 37. Polo Acuatioc Medellin Masculino (COL) – Clubul Sporturilor nautice Imperial Sport (MDA) 9-11 Quarter-finals 15:00 38. Masters Water Polo Club Veteran 70 (CRO) – Baltic Masters (RUS) 6-4 Quarter-finals
M50+ Field of Play "C" 8:00 31. UWA City Beach Water Polo Club (AUS) – Calgary Masters Water Polo Club (CAN) 5-3 Final 15th-16th Pl. 9:00 32. Scottsdale Water Polo (USA) – Old Boys Prague (CZE) 9-7 Final 13th-14th Pl. 10:00 33. Masters Water Polo Club Stara Sava (CRO) – Bay Area Masters (USA) 5-8 Semifinals 9-12 11:00 34. Pampas (ARG) – SV Rheinhausen 1913 (GER) 6-7 Semifinals 9-12 Field of Play "E" 8:00 31. Master Old Fellows (est. Sao Paulo) (BRA) – The Olympic Club (USA) 10-11 (0-0, 2-4, 3-1, 2-2)pn (3-4) Quarter-finals 9:00 32. Dynamo Masters (RUS) – Water polo club Kyiv (UKR) 9-6 (2-0, 2-3, 2-1, 3-2) Quarter-finals 10:00 33. Masters RIO Water Polo Club (BRA) – Sunday Boys (HUN) 7-8 (3-1, 1-3, 1-2, 2-2) Quarter-finals 11:00 34. Happy Hippos (HUN) – Polytechnic S&WP Club (GBR) 7-2 (2-0, 2-0, 2-1, 1-1) Quarter-finals
M55+ Field of Play "E" 12:00 23. SV Cannstatt (GER) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 3-4 13:00 24. Masters RIO Water Polo Club (BRA) - Sunday Boys (HUN) 5-6 14:00 25. Perth Cockatoos (AUS) - St- Petersburg Masters (RUS) 7-6 15:00 21. Santa Barbara Masters (USA) - Helsingfors Simsällskap (FIN) 11-4 (4-0, 4-2, 1-1, 2-1) 16:00 22. Attaboy's Club (CAN) - Old Boys Prague (CZE) 6-15 (1-3, 1-5, 1-5, 3-2)
M60+ Field of Play "A" 12:00 21. Düsseldorfer SC 1898 (GER) - Santa Barbara Masters (USA) 7-9 (2-1, 0-1, 4-5, 1-2) 13:00 22. Veterans Association of water sports WP masters (UKR) - Perth Cockatoos (AUS) 7-2 (2-2, 3-0, 1-0, 1-0) 14:00 23. HZC de Robben 55+/1 (NED) - UWA City Beach Water Polo (AUS) 12-2 (3-0, 1-1, 6-0, 2-) 15:00 24. SV Cannstatt (GER) - A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) 10-12 (2-1, 2-3, 4-3, 2-5) 16:00 25. Pampas (ARG) - Blue Thunder Masters (USA) 4-8 (1-2, 1-4, 1-2, 1-0)
M65+ Field of Play "A" 8:00 13. SV Poseidon Hamburg (GER) - Helsingfors Simsällskap (FIN) 15-2 (4-1, 3-0, 5-0, 3-1) 9:00 14. Old Mission Bay Water Polo Club (USA) - Perth Cockatoos (AUS) 7-1 10:00 15. SV Cannstatt (GER) - Santa Barbara Masters (USA) 0-4 11:00 16. A.S.DILETT.Bogliasco 1951 (ITA) - Kalevi Ujumiskol (EST) 3-3
M70+ Field of Play "B" 8:00 9. SV Poseidon Hamburg (GER) - Perth Cockatoos (AUS) 4-7 (2-0, 0-3, 2-2, 0-2) 9:00 10. Blue Thunder Masters (USA) - H2Oldies (USA) 5-4 (0-1, 1-0, 2-1, 2-2) 12 aug. 17 Saturday M30+ Field of Play "B" 14:15 21. St- Petersburg Masters (RUS) – WC Somovi (SRB) 6-7 7-8 Pl. 15:30 22. Belarus Master (BLR) - Bay Area Masters (USA) Final 8-11 5-6 Pl
M35+ Field of Play "D" 16:45 31. CUSGEAS Milano (ITA) - Real Canoe NC (SPN) Semifinals 9-12 pl. Field of Play "E" 8:00 32. WPC Uzhgorod (UKR) - Mst Old Fellows (BRA) 5-4 (1-1, 1-2, 1-0, 2-1) Semifinals 9-12 pl.
9:15 33. East Bay Masters (USA) - SC Brenntag (ROU) 9-14 (2-5, 2-1, 4-4, 1-4) Semifinals 5-8 pl. 10:30 34. SV Rheinhausen (GER) - Mst WP Aquatiko (UKR) 13-8 (4-2, 2-3, 4-2, 3-1) Semifinals 5-8 pl. 11:45 35. The Olympic Club (USA) - ESE 80 (HUN) 8-9 Semifinals 1-4 pl. 13:00 36. Bull's Blood 35+ - Jadran Veterani (MNE) 9-4 Semifinals 1-4 pl.
M40+ Field of Play "C" 10:30 30. Pampas (ARG) – WC SOMOVI (SRB) 13-10 Final 11th-12th Pl. 11:45 31. Masters Rio Waterpolo Club (BRA) – Belarus Master (BLR) 14-8 Final 9th-10th Pl. 13:00 32. Triangle Water Polo (USA) – Darkside (USA) 9-13 Semifinals 5-8 14:15 33. Pallanuoto Milano A.S.DILETT. (ITA) – Galatasaray Spor Klubu (TUR) 9-17 Semifinals 5-8 15:30 34. Sport Club Brenntag (ROU) – St-Petersburg Masters (RUS) Semi-finals 19:00 35. Oázis Sport Club (HUN) – Millennium (HUN) Semi-finals
M45+ Field of Play "A" 11:45 39. Helsingfors Simsällskap (FIN) – Blue Thunder Masters (USA) 6-8 13:00 40. Tungsram SC (HUN) – Real Canoe N.C. (ESP) 11-7 14:15 41. A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) – St-Petersburg Masters (RUS) 14-10 15:30 42. Polo Acuatioc Medellin Masculino (COL) – Baltic Masters (RUS) 8-6 16:45 43. AMPA ECP 40 (BRA) – YBL- Octopus (HUN) 18:00 44. Clubul Sporturilor nautice Imperial Sport (MDA) – Masters Water Polo Club Veteran 70 (CRO)
M50+ Field of Play "F" 10:30 39. Masters Water Polo Club Stara Sava (CRO) – Pampas (ARG) 9-7 Final 11th-12th Pl. 11:45 40. Bay Area Masters (USA) – SV Rheinhausen 1913 (GER) 8-5 Final 9th-10th Pl. 13:00 41. Master Old Fellows (est. Sao Paulo) (BRA) – Water polo club Kyiv (UKR) 6-7 (2-1, 2-1, 0-2, 2-3) Semifinals 5-8 14:15 42. Masters RIO Water Polo Club (BRA) – Polytechnic S&WP Club (GBR) 9-4 Semifinals 5-8 15:30 43. The Olympic Club (USA) – Dynamo Masters (RUS) 6-8 Semi-finals 16:45 44. Sunday Boys (HUN) – Happy Hippos (HUN) Semi-finals
M55+ Field of Play "B" 8:00 26. Attaboy's Club (CAN) – Perth Cockatoos (AUS) 4-10 (1-1, 2-3, 1-4, 0-2) 9:15 27. Helsingfors Simsällskap (FIN) – Masters RIO Water Polo Club (BRA) 10-11 (1-4, 2-2, 4-2, 3-3) 10:30 28. Sunday Boys (HUN) – Old Boys Prague (CZE) 7-6 11:45 29. MC Walrus Budapest (HUN) – SV Cannstatt (GER) 11-12 13:00 30. A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) – Santa Barbara Masters (USA) 2-3
M60+ Field of Play "E" 14:15 26. Perth Cockatoos (AUS) – SV Cannstatt (GER) 7-5 15:30 27. Calgary Masters Water Polo Club (CAN) – Pampas (ARG) 16:45 28. A.S.D. Europa Sporting Association (ITA) – Veterans Association of water sports WP masters (UKR) 5-4 (0-3, 2-0, 2-0, 1-1) Field of Play "F" 8:00 29. Santa Barbara Masters (USA) – Blue Thunder Masters (USA) 9-3 (1-0, 2-2, 3-0, 3-1) 9:15 27. HZC de Robben 55+/1 (NED) – Düsseldorfer SC 1898 (GER) 4-6 (0-3, 1-1, 3-1, 0-1)
M65+ Field of Play "D" 8:00 17. Perth Cockatoos (AUS) – Santa Barbara Masters (USA) 3-8 (0-3, 2-1, 0-1, 1-3) 9:15 18. KVP H2O polo Piestany (SVK) – Helsingfors Simsällskap (FIN) 14-1 (4-1, 2-0, 5-0, 3-0) 10:30 19. Kalevi Ujumiskol (EST) – SV Poseidon Hamburg (GER) 5-4 11:45 20. Old Mission Bay Water Polo Club (USA) – A.S.DILETT.Bogliasco 1951 (ITA) 5-6
M70+ Field of Play "B" 16:45 11. Perth Cockatoos (AUS) – SV Poseidon Hamburg (GER) Semi-finals 18:00 12. Blue Thunder Masters (USA) – SV Cannstatt (GER) Semi-finals
13 aug. 17 Saturday M30+ Field of Play "B" 11:30 WPC Kazan (RUS) – MAFC Masters (HUN) Bronze-medal Match Field of Play "C" 15:30 The Olympic Club (USA) - Neptun VSC (HUN) Gold-medal Match
M35+ Field of Play "E" 11:30 The Olympic Club (USA) - Jadran Veterani (MNE) Bronze-medal Match Field of Play "A" 11:30 __ - Masters Old Fellows-ECP/AMPA (BRA) Final 11th-12th Pl. 12:45 __ - WPC Uzhgorod (UKR) Final 9th-10th Pl. 15:15 East Bay Masters Water Polo (USA) - Masters water polo team Aquatiko (UKR) Final 7th-8th Pl. 16:30 Sport Club Brenntag (RomaniaOU) - SV Rheinhausen 1913 (GER) Final 5th-6th Pl. Field of Play "Ñ" 16:45 ESE 80 (HUN) - Hungarian Bull's Blood (HUN) Gold-medal Match
|
|
Ïîñëåäíåå îáíîâëåíèå ( 12.08.2017 ) |