12 2019 . (Budapesht 2020) .
. 20-1 (4-0, 6-0, 3-1, 7-0)
, : . (), . (), . (), . (), . (), . (), . (), . (), . (), . (), . (), . (), . ().
- . () \ . . ().
12.10.2019 Saturday. France Game -1
Place, time of game |
(FRA) 12.10.2019. Time: 20:00 (time local)
|
Delegate. |
mr.
|
Referees: |
Ortega Alex (ESP) \ Wengenroth Ursula (SUI) |
Fouls: |
FRA\UKR 12 \7
|
Result of game: |
FRA\UKR 20-1 (4-0, 6-0, 3-1, 7-0)
|
|
FRANCE
|
F |
G |
1 |
BOULOUKBACHI Sofia
|
|
|
2 |
MILLOT Estelle
|
|
|
3 |
BACHELIER Lea
|
2
|
3
|
4 |
BARRIERE Eugenie
|
|
|
5 |
GUILLET Louise ()
|
|
6
|
6 |
DHALLUIN Juliette
|
3
|
1
|
7 |
VERNOUX Ema
|
1
|
|
8 |
BATTU Aurelie
|
|
3
|
9 |
DESCHAMPT Yaelle
|
2
|
1
|
10 |
RADOSAVLJEVIC Camille
|
1
|
|
11 |
CLERC Clemence
|
1
|
2
|
12 |
DAULE Audrey
|
2
|
4
|
13 |
DERENTY Lorene
|
|
|
Total. |
12
|
20
|
Coach -
|
Head Coach - Bruzzo Florian |
|
|
|
UKRAINE |
F |
G |
1 |
RIABCHENKO Olena |
|
|
2 |
ABOIMOVA Iryna
|
|
1
|
3 |
MELNYCHUK Anastasiia |
2
|
|
4 |
IVANCHENKO Anastasiia |
|
|
5 |
TELYPKO Dina |
1
|
|
6 |
DANYLINA Sabina |
|
|
7 |
TARANENKO Oleksandra |
3
|
|
8 |
ALEKSIEIENKO Aryna |
|
|
9 |
BABAK Kateryna |
1
|
|
10 |
FEDUTENKO Kateryna |
|
|
11 |
SHVEDOVA Olga (K) |
1
|
|
12 |
SHEVCHENKO Karyna |
|
|
13 |
DVORZHETSKA Mariia |
|
|
Total.
|
7
|
1
|
Coach - Slyusarenko Mykola |
Head coach - Ryabchenko Sergiy
|
|
12 Oktober 2019 Saturday Qualification -1 (Women)
|
Time |
|
White |
Blue |
|
Score |
Score of periods |
1
|
21:00 |
|
France
|
Ukraine |
|
20-1
|
(4-0, 6-0, 3-1, 7-0)
|
2 |
19:00
|
|
Romania
|
Germany
|
|
14-13
|
(2-4, 4-4, 5-2, 3-3)
|
3 |
18:30 |
|
Czech RP. |
Serbia
|
|
6-25
|
(1-9, 1-6, 3-6, 1-4)
|
4 |
21:30 |
|
Israil (Natanya)
|
Switzerland |
|
13-6 |
(2-2, 5-2, 5-0, 1-2) |
5 |
20:30 |
|
Portugal |
Croatia
|
|
13-4 |
(3-2, 4-4, 2-4, 4-4)
|
6
|
19:00 |
|
SVK (Koshyce) |
Turkey |
|
19-9
|
(5-4, 5-1, 5-1, 4-3)
|
|
REFEREE(S) SVK - TUR: Milovic Vuk (SRB) \ Goncharenko Anna (UKR) |
|
26 Oktober 2019 Saturday Qualification -2 (Women)
|
Time |
|
White |
Blue |
|
Score |
Score of periods |
7 |
20:00
|
|
Ukraine (Kharkiv)
|
France |
|
|
|
8 |
|
|
Germany |
Romania |
|
|
|
9 |
16:00
|
|
Serbia (QV) |
Czech RP.
|
|
|
|
10 |
|
|
Switzerland |
Israil |
|
|
|
11 |
17:00
|
|
Croatia (Zagreb) |
Portugal
|
|
|
|
12 |
19:30 |
|
Turkey
|
Slovakia |
|
|
|
|
|