Skip to content
logo
Водне поло в Україні    Наша адреса: waterpoloinfo@i.ua
Перемога
народжується у боротьбі !
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Главная
Сергій Колмаков – Почесний динамівець України! Версия для печати Отправить на e-mail
07.09.2017
dsc_8064.jpg

Сьогодні, 7-го вересня, вітання з нагоди 60-го Дня народження приймає колишній гравець львівського «Динамо», а нині директор палацу спорту «Динамо» та один з лідерів ветерансього ватерпольного руху в Україні Cергій Ігорович Колмаков!

Також, за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту і з нагоди 60-річчя від дня народження Центральна рада фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" України присвоїла Сергію Ігорович звання "Почесний динамівець України"! (інформує sport-oda.lviv.ua )

Колектив управління разом зі спортивною громадськістю Львівщини вітає одного з кращих керівників потужної спортивної споруди Львівщини! 

Сергій Колмаков народився 7-го вересня 1957-го року у Львові, в сім’ї Ігоря Колмакова, добре знаного у той час не лише в Україні майстра плавання та гри у водне поло, який разом з такими знаменитими ватерпольним постатями як Вадим Мартинчик, Геннадій Пінський, В’ячеслав Рудько, Вадим Чернов та іншими писав перші сторінки славетної історії команди львівського «Динамо». Тож раннє дитинство малюка проходило по-більшості на басейні «Динамо». Напевно логічно, що вже у чотири роки Сергій почав займатися плаванням у групі легендарного тренера Валентини Дмитрівни Вілкової і за кілька років досягнув непоганих результатів – став призером юнацької першості України у плаванні на спині.

Та просто плавати Сергію було замало і в десять років він почав займатися водним поло. Перші кроки у новому для себе виді спорту він робив у ДЮСШ № 3 в групі Юрія Скловського, однак вже за рік ази гри на воді Колмаков-молодший вивчав під керівництвом Олександра Бойка, одного з найкращих фахівців з підготовки молодих ватерполістів у світі.

У 1973 році Сергій став одним з перших учнів відділення водного поло у львівському спортінтернаті (нині – Львівське училище фізичної культури), який закінчив за рік. У 1974/1975 роках грав за юніорську команду «Динамо», в складі якої у 1975 році разом з партнерами під орудою тренера Бориса Кіпніса став чемпіоном СРСР серед молоді U-20.

Наприкінці того ж таки 1975 року головний тренер дорослої команди львівського «Динамо» Геннадій Пінський запросив 18-річного талановитого гравця у свій колектив. В офіційних іграх у чемпіонаті колишнього СРСР серед команд Вищої ліги в складі динамівців Сергій Колмаков дебютував на першому турі сезону 1976 року в столиці Грузії Тбілісі, у поєдинку проти московського клубу ЦСК ВМФ.

За львівське «Динамо» Колмаков-молодший грав вісім років – до завершення сезону 1983 року. Завершити виступи на серйозному рівні у зовсім ще молодому, як для водного поло віці – 26 років – Сергія змусили проблеми із зором. За час виступів у складі «Динамо» він став бронзовим призером розіграшу Кубка СРСР у 1980 році, а найвищим місцем «Динамо» в чемпіонаті країни за цей період було сьоме місце, яке львів’яни посіли в сезоні 1978 року. У складі збірної Львівщини Сергій Колмаков неодноразово ставав чемпіоном і призером Спартакіади України та чемпіонатів республіки і Всесоюзної першості ЦР ФСТ «Динамо». Не один раз викликався на навчально-тренувальні збори до юніорської та молодіжної збірних СРСР, однак так жодного разу і не зіграв на першості Європи або світу.

У 1979 році Сергій отримав диплом про вищу освіту – закінчив механіко-машинобудівний факультет Львівського політехнічного інституту (нині – Національний університет «Львівська політехніка»), однак за фахом інженера працював не довго. Бажання пов’язати своє життя зі спортом взяло гору і завершивши кар’єру гравця в кінці 1983 року, уже на початку 1984 року він почав працювати в учбово-спортивному відділі Львівської обласної ради ФСТ «Динамо», де обіймав різні посади. А з 2001 року і до нині Сергій Ігорович очолює колектив палацу спорту «Динамо». При цьому він багато уваги приділяє розвитку свого улюбленого виду спорту, роблячи усе необхідне, аби і ватерполісти нинішнього покоління львівського «Динамо», і вихованці відділень Львівського УФК та ДЮСШ № 3 мали належні умови для навчально-тренувального процесу. Чимало зусиль докладає і для проведення на високому рівні різноманітних ватерпольних турнірів, що проводяться на базі, якою він керує.

При цьому Сергій Колмаков перебуває й у непоганій спортивній формі, виступаючи уже багато років за ветеранські команди. Зокрема, в значній мірі завдяки саме йому зовсім недавно, минулого літа вперше українська команда ветеранів вікової категорії «60+» грала на Чемпіонаті світу-2017 в Будапешті. І треба сказати, як для дебюту, українці виступили зовсім непогано – посіли сьоме місце серед 12-ти команд-учасниць…

Тож ВК «Динамо» та уся ватерпольна громадськість Львівщини щиро вітає Сергія Ігоровича з ювілеєм та бажає йому міцного здоров’я, родинного затишку і любові від рідних, поваги від оточуючих, творчих здобутків у роботі, матеріального достатку та перемог на ватерпольних турнірах ветеранів і здійснення усіх життєвих задумів!

Многая літа, пане Сергію!

Джерело: dynamolviv.com

Последнее обновление ( 08.09.2017 )