Skip to content
logo
Водне поло в Україні    Наша адреса: waterpoloinfo@i.ua
 
 
КРИМ
це УКРАЇНА
 
 
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Главная arrow Iнтерв'ю arrow Ігор Зінкевич: У новому чемпіонаті без конкуренції не залишимося
Ігор Зінкевич: У новому чемпіонаті без конкуренції не залишимося Версия для печати Отправить на e-mail
17.10.2014
zinkevych_champion.jpgГоловний тренер львівського «Динамо», діючих чемпіонів України та володарів національного Кубка з водного поло, розповів "Вголосу" про майбутній чемпіонат України, а також про те, хто зможе скласти конкуренцію «Динамо» у боротьбі за золоті медалі. 

-Ігоре Іллічу, нещодавно на засіданні керівництва Федерації з представниками клубів була певна домовленість, що на старт нового чемпіонату вийдуть мінімум шість колективів. Скільки команд бачили у новому чемпіонаті України Ви і як сприйняли цю цифру?

-Особисто я бачив вісім команд і наступну систему: перші два тури грають усі, а потім команди розділяються на дві зони. Давно був за ту ідею, аби зменшили вступні внески і у відкритий чемпіонат України запросили білорусів та молдован. Зараз зробили вступний внесок за участь у дві тисячі гривень, а це реальні кошти на теперішній час. Не вирішене лише питання щодо суддівства, однак, думаю, що компроміс у цьому питання з іншими клубами буде знайдено. Наскільки мені відомо, у майбутній чемпіонат України повернеться київська команда, щоправда через зміну основного спонсора вона буде представляти Вінницю. Також, окрім нас, планують зіграти харківський «Слобожанець», харківський ХПІ, збірна Одеси та дніпропетровський ДНУ.

-Зменшення вступних внесків з боку Федерації – великий крок до збереження національного чемпіонату. Певні люди зробили те, що мали зробити ще раніше…

-Так, але тут знову буде актуальною буде тема суддівства. Скільки б грошей ми б не здавали, за останні два роки не побачив жодного нового арбітра. На жаль, ситуація у цьому плані не змінюється. Дуже хотілося б, аби кожного року появлявся хоча б один новий суддя. Слідкую за чемпіонатом Польщі, і хочу сказати, що там такої проблеми як у нас немає.

-Чи вірите в те, що у відкритий чемпіонат України повернуться і білоруси і молдовани?

-Згадуючи мої колишні розмови з представниками цих команд, то на таких умовах вони б повернулися. Утім, окрім фінансової сторони, є ще й політична. Маю на увазі, чи пустять білорусів грати у чемпіонаті України? Так само можу сказати про збірну Молдови. Знаю, що на конференції було питання стосовно участі цих команд у нашому чемпіонаті, однак чи отримали запрошення федерації цих країн, сказати наразі не можу.

-Чи відомо Вам яка ситуація з маріупольським «Іллічівцем»?

-Фактично усі працівники клубу з першого вересня написали заяву на звільнення. Відповідно усі гравці отримали статус вільних агентів і можуть шукати собі нові клуби. Тренер команди Олексій Тереник поїхав жити на Івано-Франківщину, а колишній тренер команди Олександр Обединський, який працює у федерації водного поло Маріуполя, шукає спонсорів для того, аби заявити команду на наступний чемпіонат. Ситуація там наразі складна і поки нічого невідомо про майбутнє багаторазових чемпіонів України.

-Ігоре Іллічу, ходили чутки, що ватерпольне «Динамо» цьогоріч хотіло зіграти у чемпіонаті Польщі…

-Такі чутки були, однак це питання треба ставити з іншої сторони: а чи хотіли б нас там бачити поляки? Наша команда планувала зіграти у відкритому Кубку Польщі, однак в останній момент поляки нам відмовили, оскільки ми ставали сьомою командою і відповідно під нас організаторам потрібно було б змінювати систему розіграшу. У чемпіонаті не все також було б так просто, оскільки ми ставали сьомою командою. Словом, у цьому питанні є чимало нюансів. Поляки запросили нас на хороший міжнародний турнір у Щецін наприкінці листопада, однак президент клубу Олександр Свіщов відмовився від нього, оскільки команда не встигне відновитися до участі у першому турі чемпіонату України у Дніпродзержинську.

-Чи слідкуєте за тим, як зараз підсилюються інші команди, майбутні учасники чемпіонату України?

-Чимало гравців з маріупольського «Іллічівця» стали вільними агентами. Можливо, хтось з них десь продовжить кар’єру в Україні. В Росію багато ватерполістів не поїдуть, оскільки там введений серйозний ліміт на легіонерів. Щодо нашої команди, то, як і планували, будемо грати без легіонерів. Загалом, зараз у нас також чимало проблем: з басейном та тренувальним процесом. Через різні причини ще не тренувалися у повному складі після третього туру «Кубку Карпат», що відбувся у Львові.

-Хто зможе скласти конкуренцію «Динамо» у боротьбі за чемпіонство?

-Однозначно це харківський «Слобожанець». Це сильна команда, яка нам завжди готова попсувати нерви. Якщо харків’яни підсиляться, нам буде дуже несолодко. Не виключаю варіант, що кілька гравців з «Іллічівця» перейдуть у київську команду, яка у новому сезоні представлятиме Вінницю. Думаю, кияни зможуть претендувати на високі місця. Звісно, буде ще цікавіше, якщо підключаться молдовани та білоруси. Вони зможуть створити серйозну конкуренцію вгорі турнірної таблиці.

Розмовляв Богдан Пастернак, «Вголос»

Последнее обновление ( 08.11.2014 )